Värvid ja piltide resolutsioon

 

Kuna trükk toimub CMYK värvidega, siis peavad kõik kujunduses kasutatavad elemendid nagu rastergraafika (pildid), vektorgraafika, fondid jms. olema samuti CMYK värvitoonides. RGB värvide kasutamisel võivad trükkimisel värvitoonide moonutused olla ettearvamatud!
Pantone värvitoone võib kujunduses kasutada aga tuleb meeles pidada, et kuna printerid trükivad siiski CMYK värvitdega, toimub trükiprotsessi käigus Pantone värvitoonide segamine CMYK värvidest, mis pahatihti võib tekitada värvitoonide erinevusi, võrreldes puhaste Pantone värvitoonidega.
Pantone ja CMYK värvitoonide erinevustest annavad hästi aimu Solid to Process värvilehvikud. Võimalik on muidugi kujundusprogrammis käsitsi värvitoone muuta, et saavutada võimalikku ligilähedast Pantone värvitooni, aga see kuulub katsetamise valdkonda ning on aeganõudev.

Samuti palume tungivalt mitte kasutada kujundusfailides värviprofiile, kuna ka selle tulemusena võivad värvide moonutused olla ettearvamatud!

Pildifailide laiendid võivad olla nii TIFF, PSD, CPT kui ka üldlevinud JPG. JPG failide puhul peaks aga piltide kompressiooni kvaliteediaste olema vähemalt high, soovitatavalt aga maksimaalne (Acrobat Distiller sätetes on samuti taolised valikuvõimalused olemas).

Piltide resolutsioon (värviliselt ja halltoonis) peaks olema vähemalt 200 dpi, soovitavalt aga 300 dpi. Must-valgete 1-bit piltide resolutsioon peaks olema vähemalt 600 dpi.

Laiformaat postrite ja plakatite kujunduses võiks piltide resolutsioon olla kuni A1 mõõdus postritel 150-200 dpi, A0 mõõdus postritel 150 dpi, suuremate postrimõõtude puhul piisab üldjuhul 96 dpi resolutsioonist.