Failid

 

Failid kujundusega saab tuua või saata postiga Parex N&N kohapeale andmekandjal (CD, DVD, mälukaart, mälupulk, 3,5" MO 230/640 MB/1,2 GB ketas), saata e-posti teel aadressile E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud või tõsta ftp serverisse aadressile ftp.parexnn.ee
Ftp serveri kasutajanime ja salasõna saamiseks palun võtke ühendust e-posti teel.

Kujundusfailidena sobivad tööd nii pdf, PostScript (.ps kui .eps laiendiga) kui ka dokumendifailid (.cdr laiendiga). Pdf fail peab olema komposiit pdf fail. PostScript printfailide tegemiseks sobivad enamus üldtunnustatud printeridraiverid.
Suureformaadiliste postrite printfailide tegemisel võib kasutada näiteks vabalt kättesaadavat HP DesignJet 5500PS 60" draiverit.

Eriti dokumendifailide puhul on vajalik, et kirjafondid oleks konverditud kurvideks, või siis tuleb failis kasutatud kirjafondid koos failiga kaasa panna. Kindluse mõttes võib kirjafondid kurvideks teha ka pdf failidel. Sobivad kujundus- ja pilditöötlusprogrammid PC jaoks oleksid CorelDraw (kuni vers. x6), Adobe Photoshop CS2.

HOIATUS! Microsofti Word, Excel, Powerpoint vmt. kontoritarkvara nagu OpenOffice ei ole mõeldud trükiettevalmistuseks ja nendes programmides tehtud algmaterjal (k.a. nendest failidest tehtud pdf failid) ei ole aktsepteeritavad. Tellija soovil võib selliseid faile loomulikult välja trükkida aga ainult tellija enda vastutusel!
Spetsiifiliste küsimuste tekkimise korral palume kindlasti eelnevalt kontakteeruda kas siis telefoni või e-posti teel!

Soovitame trükifailide tegemisel, et Te jälgiksite tööde ettevalmistuses järgmisi olulisi aspekte:

- Dokumendipõhi määrake oma töö nn "puhta" mõõdu järgi.
- Kui trükk ulatub lehe servani, tuleks lõikevaruks arvestada 4-5 mm ületrükki ehk bleedi.
- Ärge unustage ka printfaili tegemisel lisamast lõikevaru printfaili mõõdule.
- Lõikevaru suurus ja töö puhas mõõt võiks olla märgitud ka failinimes.